1.8 Milyon Dolarlık Fotoğraf Makinesi

RED Vakfına yarar sağlaması için Sotheby’s tarafından gerçekleşen yardım müzayedesinde Apple tasarımı sorumlusu, kıdemli başkan yadımcısı Sir Joanthan Ive ve Marc Newson ortalığında tasarlanmış olan Leica M, 1.8 milyon dolara satıldı!

Sadece ve modern bir tasarıma sahip olan Leica M, alüminyum gövdesiyle kendisine hayran bırakıyor. 561 farklı model ve 1000’e yakın prototip parça ile yapılan 85 günlük çalışmanın eseri olarak göz kamaştırıyor.Teknik özellikleri içinde 24 megapiksel çözünürlüğe sahip tam kare CMOS sensör, 3200’e kadar artan ISO değeri, 920 bin noktaya sahip 3 inç LCD ve Full HD kalitede video kaydı bulunuyor. LEica APO-summicron 50mm f/2 ASPH lensle beraber gelen bu makinenin haricinde kırmızı renkli Mac Pro’da bulunuyordu. Mac Pro 977 bin dolara alıcı bulmayı başardı ve açık arttırma ile satıldı.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.