Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir?

Takipçilerimizin merak ettiği Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? sorusunu sizin için resimli olarak cevapladık.

Android cihazlara bir uygulama yüklerken bir çoğumuz öncelikle Google Play mağazasını ziyaret ediyoruz. Ancak bazı uygulamaların ücretli olduğunu görebiliyoruz ya da uygulamanın hileli versiyonunu yüklemek istiyoruz. Bunları elbette Google Play mağazası üzerinde bulamıyoruz ve APK dosyalarına ihtiyaç duyuyoruz. Android işletim sistemine .Apk uzantısı bulunan dosyalar uygulama anlamına geliyor. Maalesef resmi olarak uygulamaları Google Play mağazasından indirmemiz istendiği için doğrudan .Apk uzantısına sahip olan uygulamaları yükleyemiyoruz

Bunları yükleyebilmek için cihazımıza ekstra bir .Apk yükleyici indirmemiz gerekiyor. Android işletim sistemine sahip olan tüm cihazlarda standart olan bu uygulamayı sizde her cihazınızda sorun yaşamadan kullanabilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse .Apk uzantılı uygulama dosyasını USB bağlantısı aracılığı ile bilgisayarımızdan cihaza aktarmamız gerekiyor  ve daha sonrasında .Apk yükleyici ile cihaza uygulamayı yüklüyorsunuz. Resimli bir şekilde .Apk dosyalarını sisteme nasıl yükleyeceğinizi alt kısımda detaylı olarak anlattık.

.Apk Nasıl Yüklenir?

Öncelikle USB aracılığı ile cihazınızı bilgisayarına bağlamalı ve Bilgisayarım > Taşınabilir Aygıtlar bölümünde yer alan cihazınızın simgesine tıklayıp cihaz içinde .Apk dosyaları aktarabileceğiniz App adında bir klasör oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz bu klasöre herhangi bir .Apk dosyasını atabilirsiniz.

 

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 1

 

2- Cihazımıza başarıyla AppInstaller uygulamasını yüklediğimizi görüyoruz ve daha sonrasında uygulamayı açıyoruz.

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 2

 

3- Uygulama içinden daha önce oluşturduğumuz App klasörünün içine gidiyoruz.

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 3

 

4- App klasörü içinde daha önceden aktardığımız .Apk uzantılı dosyamıza yüklemek için basıyoruz.

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 4

 

5- Uygulamayı yüklemek için Paket Yükleyici seçeneğini işaretliyoruz ve Sadece bir kere butonuna basıyoruz.

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 5

 

6- Uygulamayı yükleyebilme de gerekli olan izinleri kabul etmek için Kur butonuna basıyoruz.

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 6

7- Gerekli talimatları uyguladıktan sonra uygulamanın yüklenme sürecini görebiliyoruz.

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 7

 

8- Uygulamamız başarıyla yüklendi butonuna basarak yüklemiş olduğunuz uygulamayı açabilirsiniz.

Android Cihaza .Apk Nasıl Yüklenir? - 8

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • elsa

    Mrbalar ben apk dosyayi her sekikde debedim yukliyemiyorum.samsung s3mini de paket yukleyici olan simge cikmiyo uygulamayi yukluyo fakat daglimis bi sekilde mspy apk dosyasini kuramiyorum:(