Apple iRadio Geliyor!

 

Neredeyse tüm telefonlarda bulunan radyo hizmetinin iphone’da bulunmaması gerçekten çok büyük bir eksik. Radyo yayınlarının popüleritesinin artması tabiki bu eksiği çok daha can sıkıcı yapabiliyor.

Radyo programlarına bağlanıp müzik dinlemek bir çok radyo uygulaması sayesinde sağlanabiliyor. Fakat bunun bir Apple resmi uygulaması olmaması sorunlara ve eksiklere neden olabiliyor. Apple uzun süre önce internet ve yerel radyoların birleşmesini içeren iradio hizmetinin başlatılacağını açıklamıştı.

Tabiki Steve Job’ın sağlık durumları ve aksilikler bir çok şeyin ertelenmesine sebebiyet vermişti. iRadio’da bu ertelenen projeler arasında yer alıyordu.  2 kez ertelenmiş olan iRadio’nun 3.parti uygulama yapımcıları için fırsat haline dönüşmesini anlamak biraz geç oldu. Aynı zamanda üretilen bu radyo uygulamalarının büyük bir bölümünden verimsiz halde çalışması da kullanıcılar tarafından olumsuz karşılandı.

iOS’daki bu eksiliği resmi radyo kanalları tarafınca karşılamaya çalışan Apple artık iRadio’nun gelmesinin gerektiğini açıkladı. Bir çok frekansı ve özel kanalı bir arada bulunduran bu resmi radyo programı gerçekten merakla bekleniyor.

Ne zaman çıkacağı hakkında tabiki kesin bir yargı yok çünkü tüm bu yeniliklerin iOS7 işletim sisteminde gelmesi bekleniyor.

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.