Bilgisayarda Alarm Nasıl Kurulur?

Bilgisayarınızda nasıl alarm kuracağınızı merak ediyorsanız sizde hemen bu yazımızı okumalısınız, aradığınızı bulacaksınız!

Alarm gerçekten hayatımızda yer kaplayan en büyük uyarı biçimi. İş, okul ya da özel bir etkinlik için günün herhangi bir vaktinde bizi uyarmasını, uyandırmasını istediğimiz alarmı eski zamanlarda bir çalar saatten karşılarken şimdi cep telefonlarımızdan sağlıyoruz. Fakat uykusu ağır olan kişiler için kimi zaman cep telefonlarının sesi yeterli olmuyor ve bunun yanı sıra cep telefonu bazı rahatlıkları sunduğu için bizi uyandırmakta güçlük çekiyor.

Çünkü yatağımızın hemen yanı başında olan cep telefonunun alarımı uyku sersemi bir şekilde erteleyip istemeden uykumuza devam ediyoruz. Fakat bu alarm yatağımızdan uzak olan, yüksek sesli bir şekilde bilgisayardan çalsa sizce uyanmaktan başka seçeneğimiz kalır mı? İşte bu nedenle bilgisayardan alarm kurmak çok daha doğru diye düşünüyoruz?

Nasıl Kurulur?

Öncelikle buraya tıklayarak programı indirin.

Yukarıdan küçük boyutlu programı indirip kurduktan sonra açın. Burada tek yapmanız gereken sol üst kısımdaki Ekle butonuna basmak ve istediğimiz zamanı, haftanın istediğimiz günlerini seçmek daha sonra ise Tamam butonuna basmak.

Alarmı eklerken sesin yükseliği ayarlayabilir, istediğiniz alarm melodisini seçebilir ve uyku modunda alarmın çalmasını aktif edebilirsiniz.

Not : Bilgisayar kapalı olduğunda alarm çalışmaz (Bilgisayar kendisini açmaz) ancak yukarı söylediğimiz gibi uyku modunda aktif ederseniz, bilgisayar uyku modundayken alarm aktif hale gelecektir.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.