Bilgisayarın Ekran Parlaklığı Nasıl Ayarlanır?

Bilgisayarınızın ekran parlaklığını sadece birkaç tıklama ile istediğiniz hale gelecek şekilde ayarlamanız mümkün!

Windows işletim sisteminde ekranının parlaklığını ayarlayabilmek için bir seçenek bulunmuyor. Yıllar boyunca hepimiz ekran parlaklık ayarını monitör üzerinden gerçekleştirdik. Fakat monitör üzerinden ayar yapmak gerçekten herkes için kolay olmayabiliyor. Bir çok ayar olduğu için istemeden diğer ayarları bozabiliyoruz, böylece iyi bir şey yapmaya çalışırken başımıza bir çok bela çıkıyor.

Sizlere sunduğumuz yöntem sayesinde ekran parlaklığınızı çok kolay bir şekilde bilgisayarınızdan ayarlayabileceksiniz. Fakat bu yöntem sadece ekran parlaklığı seviyesini düşürebilmektedir, arttırmak maalesef mümkün değil. Sizi daha fazla heyecanlandırmadan hemen nasıl yapılacağını anlatalım

Nasıl Yapılır?

Öncelikle buraya tıklayarak gerekli yardımcıyı indirmeniz gerekiyor.

İndirdiğiniz bu yardımcı araç hiç bir şekilde kuruluma ihtiyaç duymadan çalışıyor. İndirdiğiniz dosyayı masaüstüne sürükleyerek orada bulundurun ve açın. Karşınıza çıkan ayarlama bölümünde fareniz ile tutup sürükleyerek ekran parlaklığını dilediğiniz hale getirebilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.