Canon PowerShot G16 İnceleme

 

Canon PowerShot G16’ın öncelikle artılarından bahsetmek istiyoruz. Işık seviyesi parlak ve hızlı çekim yapan lensler bulunuyor. Güzel bir tasarım örneği olan bu makine gerçekten görülmeye değer. Ancak bunun dışında eksiklerinin olmadığını da söyleyemeyiz. Özellikle bir çok kişinin istediği özellik olan Wi-Fi özelliği bulunmuyor.  Elle ayar yapılmama özelliği nedeniyle fotoğraf makinesi kullanıcıları tarafından eksi kazanıyor. LCD ekranla donatılmamış olması eksi olarak görülebilir.

Aynı fiyatta rakip makineler ile kıyaslandığı zaman belkide alınmayacak bir makine olduğu düşünülebilir. Fakat benzer özellikteki makinelerle kıyas yapıldığında Canon’un gerçeğe çok yakın görüntüler elde etitğini söylemek mümkün.  G15 ve G16 resim kaliteisini düşük ISO kalitesinde sunabilmekte. JPEG formatında desteği de bulunduruyor.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.