Disqus Nedir?

Son zamanlarda bizim sitemizde dahil bir çok sitenin yorum bölümünde bulunan Disqus hizmetinin ne olduğunu merak ediyor musunuz?

Disqus internet sitelerine sosyal yorum alt yapısı sağlayan bir sistemdir. Tüm dillere hitap eden ve oldukça kolay bir kullanımı olan Disqus sayesinde kendinize bir yorum profili oluşturabilmeniz mümkündür. Oluşturmuş olduğunuz bu yorum profili sayesinde Disqus yorum alt yapısına sahip tüm sitelerde kendi profilinizle yorum yapabilirsiniz. Aynı zamanda Disqus sistemi sizlere bir kontrol paneli kullanımı imkanı sağladığından bir profil fotoğrafı ekleyebilir, yorumlarınızı yönetebilirsiniz.

Disqus üyelerine iki seçenek sunmaktadır. Bu seçeneklerden birisi web site sahiplerine üyelik sistemi diğeri yorum profilidir. Neredeyse tüm popüler blog/magazin scriptlerine uyumlu olarak geliştirilmiş Disqus hizmetini saniyeler içinde sitenize entegre edebilirsiniz. Eğer bir WordPress alt yapısı kullanıyorsanız ve Disqus sisteminin ileri zamanlarda zarar görüp sistemdeki tüm yorumların silinmesinden korkmanıza gerek yok. Çünkü sitenize Disqus ile yapılmış olan yorumlar hem Disqus panelinde yer almakta hemde normal WordPress panelinde görünmektedir. Bu nedenle yorumlarınız her zaman saklanacaktır.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • Elvir Rehimbeyli

    An itibariyle üyeliğimin olduğu sitedir. This is My First Comment..