Efsane Canlanıyor GTA 5 Çıkıyor!

Tüm serisi ilgi ile takip edilen fenomen oyun GTA uzun süredir ortalarda izini kaybettirmiş durumdaydı. Hala GTA San Andreas ile devam eden bir çok kişi olduğunu biliyoruz ama yeni tanıtım videolarına bakılacak olursa GTA 5 bomba gibi geliyor.

GTA San Andreas grafik özellikleriyle ve gerçekçi oyun yapısıyla çok tutulmuştu hatta neredeyse internet kafeler de en çok oynanan oyun halini almıştı. GTA San Andreas oyunu uzun bir süre oynandıktan sonra tabiki diğer oyunlar gibi önemini yitirmeye başladı ve sonrasında San Andreas Multiplayer ( SA-MP ) kullanıcılara sunuldu. Oyuna ek olarak gelen bu yama sayesinde yüz binlerce oyuncu internet üzerinden GTA San Andreas oyununu online olarak oynama imkanına sahip oldu.

SA-MP sürecinin ilerlemesinden sonra her online oyuna olduğu gibi bu yamaya da bir çok hileler getirildi ve böylece kullanıcı kitlesinde düşmeler hatta büyük kayıplar oluştu. Şu sıralarda tam GTA tarihe gömülüyor diye GTA 5 Tanıtımdüşünürken bir anda GTA 5 tanıtımı yapıldı. Bir çok takipçisini çok şaşırtan Rockstar Games henüz oyununun çıkış tarihi ile ilgili kesin bir şey bildirmedi fakat oyunun tanıtım fragmanında her şeyin çok güzel olacağı belli.

GTA 5′ de bir çok yenilik bulunuyor

GTA sersinin bu kadar çok tutmasının en büyük sebebi bir çok kimsenin yolda yapamadığı aksiyon dolu hareketleri oyun üzerinde gerçekleştirebilmesi  olarak bilinmekte. Bu özelliği ile çok kişi tarafınca tercih edilen bu oyun yeniliğinde ise buna çok bağlı kalmış gibi görünüyor. Daha gerçekçi oyun şartları sayesinde yine eskisi gibi çok oynanacağı da açık ve net.

Artık polisler ve şehir güvenliğinin çok güçlü bir hale geldiği gözlemleniyor. Aynı zamanda henüz kesin bir yargı olmasa da oyunun kendi özelliklerinde online oynama yapısı da olabileceği gözlemleniyor. Tüm hayranları gibi en az bizlerde GTA 5’i merakla bekliyoruz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.