Eski Tarayıcılarda Twitter Desteği Olmayacak

Çok tercih edilen sosyal medya sitesi Twitter yeni bir haberinde Internet Explorer 6 ve 7 sürümleri için desteğini çekeceğini bildirdi.

Internet Explorer tarayıcısını hepimiz bir zamanlar sıkça kullanıyor ve tercih edebiliyorduk. Yeni hızlı ve sürekli güncellenen tarayıcıların ortaya çıkması elbette ki Internet Explorer’ı geride bıraktı. Microsoft’un tarayıcısı Internet Explorer tabiki eski haliyle kalmadı ve güncelleniyor ancak eski versiyonları artık pekte geçerli değil.

Şuan için bu durum aktif olmasa da yakın bir zaman içinde fonksiyonel olarak hiç kimse Internet Explorer 6 ve 7 sürümlerinden Twitter’a giriş yapmayacak. Bu tarayıcıları bir çoğumuz belki kullanmıyor olsak da hala kullanmaya devam eden kişilerin olduğunu söyleyebiliriz.

Microsoft’un yeni işletim sistemleri için uygun gördüğü Internet Explorer 10 üzerinde Twitter’ı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Fakat bu yeni gelişme Microsoft’un kaçınılmaz bir şekilde IE kullanıcısını kaybedeceğine işaret gibi görünüyor..

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.