Fabrika ayarlarına geri dönünce rehber silinir mi?

Telefonunuzu sıfırlamak istiyorsunuz ancak fabrika ayarlarına geri dönünce rehber silinir mi? sorusu aklınızı mı kurcalıyor. Öyleyse yazımızı okuyun.

Her telefon kullanıcısı telefonunda bir sorun çıktığında bu sorunu temelinden çözmek ister. Çünkü telefonun bir ayarı bozulduğunda kişi bu sorunun neyden kaynaklandığını tam olarak her zaman anlayamaz. Bu nedenle fabrika ayarlarına döndürme hem telefonun sağlığı açısından hem de istenilen sonucu almak için en doğru tercihtir. Fakat telefonu fabrika ayarlarına döndürmek isteyen kişilerin en büyük korkusu telefonun içindeki bilgilerin silinecek olmasıdır. Telefondaki ayarların gitmesinin yanı sıra rehber ya da kişisel diğer bilgiler gittiğinde bu kullanıcı açısından gerçekten baş ağrıtıcı olabilir.

Fabrika ayarlarına dönünce rehber silinir mi?

Tam kalıcı ayarlarına döndürme işlemi yapıldığında telefondaki tüm bilgiler, veriler otomatik olarak silinmektedir. Telefon direkt olarak fabrikadan teslim edildiği ayarlara geri dönmektedir. Bu nedenle fabrika ayarlarına geri döndürme işlemi yapılmadan önce belirli önlemlerin alınması tavsiyedir.

Şimdiki bir çok akıllı telefonda yedekle işlemi bulunmaktadır. Telefonu bilgisayarınıza bağladıktan sonra yedekleme işlemini yapabilir ve daha sonra fabrika ayarlarına geri döndürebilirsiniz. Yedeklerinizi geri yüklediğinizde fotoğraflarınız, rehberinizi ve kişisel bilgileriniz geri gelecektir. Son olarak doğru yedeği aldığınıza ve yedeğin çalışıyor olmasına dikkat etmelisiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.