Facebook Durum Güncellemesi Yenileniyor!

Neredeyse herkesin aktif olarak kullanmasa bile bir hesabı bulunan Facebook yeni bir güncelleme getiriyor. Artık Facebook Durum Güncellemesi bölümünde çok daha fazla seçenek bulunacak!

TechCruch sitesinde tanıtımı yapılmış olan ve Facebook’un resmi sitesinde de haberini verdiği yeni özellik geliyor. Bildiğimiz üzere zaten Facebook geçtiğimiz günlerde yeni tasarımı hakkında haberler vermişti. Şuan için eskiye oranla pek fazla değişim yaptığı söylenemez fakat kısa bir zaman içinde Arayüz bir hayli değişime uğrayacak. Bunun yanı sıra yakın bir tarihte Facebook Durum Güncellemesi Değişimi yapılacak.Facebook

Neler değişecek?

Bu mutlu edici yenilik aslında Facebok için kullanıcıları daha fazla durum paylaşmaya teşvik etmek üzere yapılmış. Bildiğimiz gibi Facebook’ da genellikle bir çok kişi ne yaptığından çok toplumsal şeyler paylaşıyor. Halbuki isminden de belli olduğu üzere Durum Güncelleme kısmı kişinin neler yaptığını kapsıyor.

Facebook geniş kapsamlı bir durum güncelleme penceresi sunacak. Artık şunu izliyorum, şunu yiyorum, şunu okuyorum gibi durum paylaşabileceksiniz. Tabiki bunu normal durum güncellemesinde de uygulayabiliyorduk fakat artık üst kısımdaki resimde gördüğünüz üzere filmin ya da yapılan diğer eylemin adıyla paylaşımda bulunabiliyoruz. Bunun yanında diğer kişiler sizin yaptığınız şeyler ilgilenip o konu hakkında bilgi sahibi olabiliyorlar

Daha çok sosyalleşme sağlayabilecek olan bu güncellemede Mutsuzum, mutluyum, üzgünüm gibi durumlar da paylaşabileceksiniz. Henüz ne zaman aktif olacağı belli olmasa bile resmi sitede yayınlandığına göre yakın bir zamanda gelecek gibi görünüyor. Umarız ki sandığımız kadar güzel ve kullanışlı olur.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.