Facebook Hashtag Nedir?

Yeni özellikleri ile her zaman gündeme gelen Facebook bu kez de hashtag özelleğini getirdi. Sizler için Facebook Hashtag Nedir? sorusunu cevaplamak istedik.

Özelikle Twitter başta olmak üzere bir çok sosyal paylaşım sitesinde bulunan hashtag sistemi kısa bir süre önce Facebook sitesinde de aktif oldu. Peki nedir bu hashtag sistemi ? Hashtag sistemi bir kişinin grup halinde bir konuyu tartışmak üzere bir etiket paylaşmasıdır. Herhangi bir kullanıcı “#sosyomoz” şeklinde bir hashtag paylaştığında bu bir grup halini alıyor.

Daha sonra başka bir kişi o hashtagi içeren bir mesaj attığında hashtag’in kendi özel sayfasında o kişinin attığı mesajda yayınlanıyor. Bu etiketi paylaşabilmek için özel bir şeye ihtiyacınız yok, herhangi bir mesajınızda bir hashtag paylaştığında o etikete dair sayfa otomatik olarak açılacaktır.

Kendi profil sayfanızda paylaştığınız hashtag’in üzerine tıkladığınızda hashtag’e ait özel sayfayı görebilirsiniz. Instagram, Pinterest ve Twitter gibi siteler yaygın olarak kullanılan bu sistemin Facebook’ta da dikkat çekmesi bekleniyor.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.