Facebook Herkese Açık Nasıl Yapılır?

Facebook profilinizde yer alan gönderileri herkese açık şekilde göstermek istiyorsanız bu makalemiz sizlere yardımcı olacaktır.

Paylaşımları Herkese Açık hale getirmek, arkadaş listenizde ekli olmadığı halde bir kişinin sizin paylaşımlarınızı görebilmesi anlamına gelmektedir. Bu bir seçim olsa bile Facebook paylaşımlarınızı herkese açık yapmak daha kolay bir şekilde takip edilmenizi sağlamaktadır. Aynı zamanda arkadaşınız olmayan bir kimse sizin paylaşımlarınız da beğenme özelliğini kullanabilmektedir. Facebook paylaşımlarınızı herkese açık yapmak için 2 türlü seçenek bulunmaktadır. İsterseniz tüm paylaşımlarınızı herkese açık yapabilir, isterseniz de sadece bir paylaşımı seçip onu herkese açık hale getirebilirsiniz. Yazımızın devamındaki anlatımı takip ederek nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

1. Yöntem : Tek bir paylaşımı herkese açık yapma

Burada yapmanız gereken şey yaptığınız paylaşımı bulmalı ve paylaşımda yer alan dünya ikonuna basmalısınız. Karşınıza gelen seçenekler arasında kimlerin görmesi gerektiğini belirleyebilirsiniz. En üstte yer alan herkese açık seçeneğine tıkladığınızda paylaşım herkese açık hale gelecektir.

Facebook Herkese Açık Nasıl Yapılır? - 1

 

2. Yöntem : Tüm paylaşımları herkese açık yapma ( Önceki paylaşımlar herkese açık olmaz )

Facebook profilinize giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan kilit ikonuna basmalı ve daha sonra Paylaştıklarımı Kimler Görebilir? yazısına tıklamalısınız. Alt kısımda beliren İleride paylaşacağım gönderileri kimler görebilir? yazısının altındaki seçeneklerden Herkese Açık‘ı seçerek paylaşımlarınızı dışarıya açabilirsiniz.

Facebook Herkese Açık Nasıl Yapılır? - 2

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • ESRA

    Bende böyle yapmayı biliyorum ancak orada herkes seçeneği yok. Yardım eder misiniz?

  • zehra

    esra bende de herkez seçeneği yok