Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Koyulur?

Facebook hesabınıza nasıl bir kapak fotoğrafı eklendiğini merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Facebook kapak fotoğrafı sahip olduğunuz Facebook profili üzerinde kendi düzenleme imkanınızın bulunduğu en büyük bölümdür. Buraya kendinize ait bir fotoğrafı ya da sizi tanımlayabilecek farklı bir resmi ekleyebilirsiniz. Facebook Kapak fotoğrafı eklediğinizde sabit kalan ya da değişmeyen bir görsel değildir. İstediğiniz zaman kapak fotoğrafınızı değiştirebilir ve ortaya harika bir profil çıkartabilirsiniz. Bir bakıma gereksiz olduğu düşünsel bile her geçen gün gelişen ve sürekli güncellenen Facebook Sosyal Ağı üzerinde kapak fotoğrafının ciddi anlamda önemi bulunmaktadır.

Profilinize giriş yapmış olan bir kişinin gözüne çarpabilecek ilk yer kapak fotoğrafıdır. Doğru bir kapak fotoğrafı seçtiğinizde profilinize giriş yapmış olan kişileri ilk saniyelerde eklemeyi başarabilirsiniz. Ancak eklemiş olduğunuz görsel kapak fotoğrafları boyutunda yer almalıdır aksi halde görselin tüm kısımları kapak fotoğrafı üzerinde görünmeyebilir.

Nasıl Eklenir?

Facebook Kapak Fotoğrafı Nasıl Koyulur?

 

Facebook Profiline giriş yaptıktan sonra üst kısımda çıkan Kapak Ekle butonuna basarak bir kapak fotoğrafı ekleyebilirsiniz. Fotoğrafı ekledikten sonra görünmesini istediğiniz kısmı farenizi kullanarak belirleyebilirsiniz. Eğer 815 piksel genişliğinde, 315 piksel uzunluğunda bir fotoğraf yüklerseniz eklediğiniz fotoğrafın tamamı görünecektir.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.