Facebook Sohbet Kapatma ve Birini Engelleme Nasıl Yapılır?

Facebook sohbet bölümünde birini engellemek ya da sohbeti herkese kapatmak için sizde bu yazımızdaki yolları izleyebilir ve amacınıza ulaşabilirsiniz.

Bilindiği üzere eğer farklı bir ayar yapmamış isek Facebook’da online olduğumuz zaman doğrudan Facebook sohbette de online konuma gelmiş bulunuyoruz. Ancak kimi zaman sadece bir şeylere bakmak için giriyor ve zamanımızın kısıtlı olduğu zamanlarda Facebook sohbette kimseyle konuşmak istemeyebiliyoruz. Bu gibi durumlarda Facebook Sohbet Kapatma için ne yapabileceğinizi size anlatacağız.

Bunun yanı sıra bazen Facebook’da konuşmak istemediğimiz özellikle bazı kişiler olabilir ve bu kişilere cevap vermiyor gibi değilde direk kapalı gibi görünmek isteyebiliriz. Facebook’da sadece bazı kişilere sohbeti kapatmanız mümkün durumdadır, bu sayede sizde istemediğiniz insanları kendinizden uzak tutabilirsiniz.

Sohbet Herkese Nasıl Kapatılır?

1. Öncelikle Facebook sohbetin sağ alt kısmında bulunan dişli çark ikonuna basın.

Facebook Sohbeti Kapatma - 1

2. Karşınıza çıkan pencerede Sohbeti Kapat yazısına tıklayın.

Facebook Sohbeti Kapatma - 2

3. Burada Sohbeti tüm arkadaşlara kapat‘ı seçin ve Tamam‘a basın.

Facebook Sohbeti Kapatma - 3

Sohbet Birine Nasıl Kapatılır?

Yukarıdaki ilk 2 adımı uyguladıktan sonra karşınıza çıkan yerde Sohbeti sadece bazı arkadaşlara kapat…‘ı seçin ve aşağıya sohbeti kapatmak istediğiniz kişilerin adını girin ve Tamam‘a basın.

Facebook Sohbeti Kapatma - 4

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.