Facebook Sohbet / Konuşma Silme

Facebook platformu üzerinde bir sohbeti ya da konuşmayı toplu ( komple ) silmek istiyorsanz bu yazımızı mutlaka okumanız gerekiyor!

Artık sohbetleşmek için bir çok ağı geride bıraktık. Kullandığımız Messenger‘lar artık geçmişte kaldı Facebook adeta bir kimliğimiz haline geldi. Neredeyse tüm arkadaşlarımızın Facebook üzerinde yer almasından dolayı bizlerde bu nedenle arkadaşlarımızla internet üzerinden iletişime geçmek için Facebook’u tercih ediyoruz. Buna bağlı olarakta tüm özelimiz ve konuşmamıza dair tüm bilgilerimiz Facebook üzerinde yer alıyor.

Kimi zaman Facebook hesaplarımızın başkaları tarafından ele geçirilmesi de bu nedenle her şeyimizin öğrenilmesi ve özel bilgilerimizin başkaları tarafından bilinmesi anlamına geliyor. Bunun gerçekten kötü niyetli kişiler için büyük bir silah olduğunu söylemek mümkün. İşte bu gibi zor durumları yaşamamak adına Facebook geçmişimizi olabildiği kadar temiz tutmamız ve kendi gizliliğimizi korumamız gerekiyor. Aşağıdaki resimli anlatımı inleyerek sizde tek seferde sohbetinizi temizleyebilirsiniz.

Nasıl Silinir?

Aşağıdaki işlemleri yaptığınızda konuşma tamamiyle silinecektir, aynı kişi ile tekrar sohbet ettiğinizde konuşma yeniden yaratılacaktır.

1- Facebook hesabınıza giriş yapın ve Facebook Mesajlar İşareti işaretine basın daha sonra alt kısımdaki Tümünü Gör yazısına tıklayın.

2- Sol kısımdaki menüden konuşma geçmişini sileceğiniz kişiyi seçin.

3- Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi sohbetin üstünde yer alan İşlemler butonuna basın ve Konuşmayı Sil‘e tıklayın.

Facebook Konuşmayı Silme

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
 • cezbetkadinlari

  Bilgilendirmen için teşekkür ederim Dostum.
  Facebook taki data çöplüğünden illet gelmeye başladı artık.
  Soğumaya başladım FB dan.

  Saygılarımla,
  Caner

  Çoğu zaman kafamızı kurcaladığımız, kızla nasıl konuşulur -sorusuna ilişkin bir makale paylaşmak istiyorum, müsade varsa…