Facebook Takipçi Sayısı Gösterme ve Gizleme

Facebook profilinizde takipçi sayısını göstermek ya da gizlemek istiyorsanız sizde bu yazımızdaki resimli anlatımımıza göz atabilirsiniz.

Bildiğimiz gibi Facebook profilinizde arkadaşınız olmanın yanı sıra insanlar takipçiniz de olabiliyor. Takipçi olduğunuz insanlar sizin belirilediğiniz bir ölçüde profilinize erişebiliyor ve yaptığınız yeni hareketlerden haberdar olabiliyor. Takipçi sistemini açtığınızda isterse insanlar sizi doğrudan takip edebiliyor ya da arkadaşlık isteği yolladığında siz bu arkadaşlık isteğini kabul edene kadar takipçiniz kalıyor.

Facebook’da gizlilik ayarlarında bir çok seçeneğimiz bulunsa bile maalesef takipçi sayısını gösterme ayarı farklı bir alanda yer alıyor  ve bu nedenle de kişiler istediği ayarlamayı bulamıyor. İşte bizde bu nedenle, bu yazımızda nasıl yapacağınızı adım adım açıkladık. Sizde aşağıdaki resimli anlatıma hemen göz atabilirsiniz?

Nasıl Gösterilir ve Gizlenir?

1. Facebook profil sayfanıza gidin ve isminizin altında yer alan çubuktan Arkadaşlar‘a tıklayın.

Facebook Takipçi Sayısını Gösterme ve Gizleme - 1

2. Burada sağ kısımda yer alan kalem ikonuna basın.

Facebook Takipçi Sayısını Gösterme ve Gizleme - 2

3. Açılan küçük kutucukta bulunan Gizliliği Düzenle butonuna basın.

Facebook Takipçi Sayısını Gösterme ve Gizleme - 3

4. Beliren pencerenin en alt kısmındaki Takipçiler yazısının sağ kısmındaki açılır menünden Herkese Açık yaparak gösterebilir ya da Sadece Ben yaparak gizleyebilirsiniz.

Facebook Takipçi Sayısını Gösterme ve Gizleme - 4

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.