Facebook Telefonu Home Duyruldu!

 

Android bir telefonu çok daha harika ve canlı sosyal bir telefona dönüştürmek artık imkansız değil. Facebook telefonu Home Türkiye saatine göre 20:00’da Amerika üzerinde tanıtıldı.facebook-telefonu-home-1

Her birimizi birileri ile bağlantı halinde olmak ya da bir şeyleri paylaşmayı isteriz. Bunu hem yararlı olmak hemde yeni şeyler keşfetmek amacı ile yapıyoruz. Telefonlarımızı eskiden daha çok iletişim kurmak için kullanırdık fakat yeni teknolojik özelliklerden sonra bu durum değişime uğraşmış durumda..

Hem eski düzenin aynı şekilde ilerlemesi hemde istenildiği zamanda yüksek teknolojik özellikleri el atında bulundurmak çok daha mantıklı bir yaklaşım olmaz mıydı? İşte sizler için bu yaklaşımı getirecek olan Facebook telefonu Home’u sunuyoruz.

Kapak Akışı

Kapak akışı özelliği sayesinde telefon açıldığında direkt olarak yakınlarınızdan, arkadaşlarınızdan haberdar olabileceksiniz. Normal bir telefonda olacak şekilde ekran kilidinin, ana sayfanın yerini bu telefonda kapak akışı almaktadır. Hem işinizi yaparken hem de sadece telefonunuza bakarken gündemden haberdar olabilirsiniz.

Daha öncesinde haberleri kaçırıyor olmanız Home ile her şeyi değiştirecektir. Çünkü Facebook Home Telefonu sizlere her şeyi güncel olarak yansıtacaktır. Sadece ufak bir göz payı ile bakarak bile dünyada ne olmuş, ne bitmiş öğrenebilirsiniz.

 

facebook-telefonu-home-2

Sohbet balonları

Telefonun bir diğer özelliklerinden biriside sohbet balonlarıdır. Sohbet balonları sayesinde diğer uygulamaları kullanırken de arkadaşlarınızla iletişim halinde olabilirsiniz. Düşünün ki bir oyun oynuyorsunuz ve arkadaşınız size mesaj gönderiyor, sohbet balonu arkadaşınızın profil resmini size yansıtacak şekilde ekrana çıkacaktır. Tabiki sadece oyun oynarken değil müzik dinlerken, internet üzerinde gezinirken ya da başka herhangi bir işinizi yaparken..

Bu sohbet balonlarını istediğiniz gibi sürükleyebilir ve anlık cevaplar verebilirsiniz. Sadece facebook için değil aynı zamanda SMS içinde sohbet balonları telefonda aynı şekilde kendini göstermektedir.

 

Uygulamalar

Facebook telefonu Home’da uygulamalar ile işlem yapmak diğer telefonlar gibi aynı şekilde yürür. Görmek istediğiniz uygulamalar için parmağınızı kaydırabilirsiniz. Bu telefonda aynı zamanda sadece uygulamalar için ayrılmış bir bölümde bulunmaktadır. Daha sık kullandığınız uygulamaları üst sıraya da alabilirsiniz.

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.