Facebook Trusted Contacts Yeniliği

Facebook hesaplarının güvenliği konusunda kaygıları olan kişiler için yeni bir müjdemiz var!

Bilindiği üzere tamamen markalaşan ve kişisel kimliği tamamen yansıtan Facebook Profilleri kişiler için büyük bir önem taşıyor. Artık bir çok kişi alışveriş sitelerine Facebook hesapları ile bağlanıyor, sohbetlerinin büyük bir bölümünü Facebook üzerinden gerçekleştiriyor, hatta bankaların yeni sunduğu fırsatlar sayesinde para bile gönderebiliyor. Eğer hesabınızın güvenliği konusunda bir endişeniz varsa bu yeni özelliğin sizin için çok yararlı olacağını düşünüyoruz.

2011 yılında yapılan bu sistem eskisine göre pek bir fark olmayacak şekilde şimdide kullanıma sunuldu. Fakat bu kez Facebook’un çok daha büyük önem taşımasından dolayı, bu yeniliğin daha çok kullanılacak gibi görünüyor. Facebook Trusted ismi verilen bu özellik sayesinde artık Facebook hesaplarınız çok daha güvenli bir hale geliyor.

Daha önceden çok güvendiğiniz 5 arkadaşınızı belirlemeniz gerekiyor; Hesabınızın şifresini unutmanız ya da hesap çalınması durumunda bu 5 arkadaştan bir tanesine hesabı kurtarabilmek için bir kod gönderebiliyorsunuz. Arkadaşınıza kod gitmiş olduğundan dolayı adresinize elinde kod bulunuyor dahi olsa arkadaşınızın girmesi mümkün değil.

Sadece kodu siz kullanabilecek ve bu sayede hesabınıza tekrar giriş yapabileceksiniz. Tabiki herhangi bir soruna karşı yinede en çok güvenilen arkadaşları seçme en doğrusu olacaktır, umarız ki bu yenilik kötü kişiler tarafından zarar verecek durumlar için kullanılmaz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.