Facebook’da Nasıl Takip Edilir?

Facebook’da bir arkadaşınızı ya da yakınınızı nasıl takip edeceğinizi merak ediyorsanız bu makalemizi okumalısınız.

Facebook profil takip etme sisteminin oldukça yararlı bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle yararlarını henüz bilmeyen kişiler için kısaca bir açıklayalım. Herhangi bir Facebook profiline ortalama, en fazla 5000 arkadaş eklemeniz mümkün bu nedenle eğer takipçi sistemi gelmiş olmasaydı 5000 arkadaştan sonrası profilinizi aktif olarak takip edemeyecektir. Çünkü Facebook takipçi sisteminde herhangi bir sınır bulunmuyor 10.000’lerce kişi sizleri bir sınırlama olmadan takip edebilirler. Bunun dışında Facebook profilinize arkadaş olarak eklemek istemediğiniz kişilerin profilinden takip etme sistemi sayesinde haberdar olabiliyorsunuz. Bu da sıkça arkadaş eklemek istemeyen ya da arkadaş ekleme işleminde seçici davranan kişiler için iyi bir yenilik.

Nasıl Takip Edilir?

Facebook’da bir profili takip edebilmeniz için kişinin takipçi alımına açık olması gerekir. Eğer bir profil takipçi almayı kabul etmiyorsa bu kişiyi takip edebilmeniz mümkün değildir. Eğer takipçi almayı kabul ediyorsa kişinin profilinde kapak fotoğrafının olduğu yerde Takip Et butonuna basabilirsiniz. Bu butona bastıktan sonra hiç bir onaylama işlemine gerek kalmadan o profilin takipçisi olursunuz. Takipçi olduğunuz kişinin yaptığı yeni hareketler arkadaşlarınızın güncellemelerin de olduğu gibi anasayfanızda yerini alır.

Facebook'da Nasıl Takip Edilir?

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.