Fare Simgesi Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarınızdaki fare ( mouse ) imlecini yani ikonunu nasıl değiştireceğinizi bu makalemizi okuyarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Eğer değiştirilmedi ise tüm Windows işletim sistemlerine aynı fare simgeleri bulunur. Eğer sürekli olarak bilgisayar başındaysanız bu simgeler artık sizler için sıkıcı ve bunaltıcı görünebilir. Eğer sizlerde bu şekilde düşünüyorsanız hiç zorluk çekmeden bilgisayarınızdaki fare simgesini kolayca değiştirebileceğinizi söylemek isteriz. Bilgisayarınızdaki fare simgesi değiştirdiğinizde tüm fare hareketleri için ayrı işlem yapmanıza gerek yoktur. Örnek verecek olursak bir fare simgesi teması uyguladığınız zaman yükleniyor, meşgul ya da link işlemlerinde farenizin simgesi otomatik olarak yeni şekliyle gelecektir. Sadece bir temayı uygulamanız farenin tüm hareketlerine etki etmektedir. Farenin simgesini değiştirmek için sadece küçük bir ayar yeterli olacaktır.

Nasıl Değiştirilir?

1- Bilgisayarınızın Denetim Masası bölümüne girdikten sonra karşınıza gelen listeden Fare‘ye tıklamanız gerekiyor.

Fare Simgesi Nasıl Değiştirilir? - 1

2- Açılan Fare Özellikleri ekranında üst kısımda bulunan İşaretçiler‘e basmalı ve daha sonra Düzen kısmının altındaki fare temalarından birini seçmelisiniz.  Bu bölümde 10’dan fazla farklı fare simgesi şeklini uygulayabilirsiniz.

Fare Simgesi Nasıl Değiştirilir? - 2

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.