Fotoğraf Kolajı Nasıl Yapılır?

Bilgisayarda hızlı bir şekilde farklı şekillerde, çoklu fotoğraf kolajı yapmak istiyorsanız bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Son yılların trendi bildiğimiz gibi collage (kolaj) yapmaktır. Kolay birden fazla resminde bir araya farklı açılarda ve şekillerde gelmesiyle oluşan yeni fotoğraf ya da görüntüdür. Fotoğraflarınızı sadece yan yana değil istediğiniz gibi üste, alta ya da çapraza koyarak ortaya çok daha gösterişli ve albüm görünümü veren fotoğraflar yaratabilirsiniz.

Kolaj yapmak sandığınızdan çok daha kolaydır. Yazımızın devamını okuyarak resimli bir şekilde collage (kolaj) nasıl yapılır? sorusuna yanı bulabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle buraya tıklayarak PhotoScape programını indirmeniz gerekiyor.

1. PhotoScape programını açtıktan sonra sağ kısımda bulunan Birleştirme yazısına tıklayın.

Fotoğraf Kolajı Nasıl Yapılır? - 1

2. Karşınıza çıkan boş kolaj görüntüsünde boş yere fotoğraf eklemek için herhangi bir alana yada photo yazısına tıklamalısınız.

Fotoğraf Kolajı Nasıl Yapılır? - 2

3. O bölümde yer almasını istediğiniz fotoğrafı bilgisayarınızdan seçebilirsiniz. Diğer kısımlarda da aynı işlemi yaparak bir kolaj yaratabilirsiniz. Dilerseniz sağ kısımdan başka bir şekil seçerek kolajın yapısını da değiştirebilirsiniz.

Fotoğraf Kolajı Nasıl Yapılır? - 3

Kolajı tamamladıktan sonra sağ üst köşedeki Kaydet butonuna basarak yaptığınız kolajı kaydedebilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.