GMail Nasıl Yedeklenir?

Mail konusunda en çok tercih edilen ve bir Google servisi olan, GMail için sizlere yedekleme sistemi hakkında bilgiler vereceğiz.

İnternet kullanan neredeyse herkes bir e-postaya sahip. Binlerce e-posta alt yapısı, milyonlarca mail kullanıcısı bulunuyor. İstatistiklere göre en çok kullanılan mail hizmetinin GMail olduğunu biliniyor. Güvenlik açısından istenileni fazlasıyla veren GMail oldukça kullanıcı dostu bir sistem.

Google her ne kadar güvenli ve tarihe karışmayacak bir sistem olarak bilinse bile herkes her şeyini kaydettiği bu çok güvenli maillerde bazı bilgilerin gitmesinden korkuyor. Google 10GB depolama alanı sağlıyor olabilir fakat bu mailler biz kullanıcıların bir yanlışı ile saniyeler içinde ortadan kaybolabilir.

GMail’de bulunan tüm mailleri tek seferde yedeklemek için program kullanmak gerekiyor. En son 2009 yılında güncellenmiş olsa bile bu program maillerinizi yedek olarak indirebilmek için hala en kullanışlı uygulamadır.

Nasıl Yapılır?

gmail-backup.com adresini ziyaret edebilir ve buradan gerekli olan programı indirebilirsiniz. Programı çalıştırdığınızda sizlere yedek alabilmeniz için bir takım bilgiler sorulacaktır ve bu bilgilerin girilmesi istenecektir. Sonrasında mail kutunuzun ne kadar dolu olduğundan oranla bir süre boyunca indirme işlemi sürecektir.

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.