GMail Yeni E-Posta Sistemi Zorunlu Oldu!

E-Mail konusunda lider olan GMail yeni E-Posta Yazma Hizmetini zorunlu hale getirdi. Bu yenilik kimi kullanıcılar için olumsuz karşılandı kimilerini de sevindirdi.

MSN almak amacı ile daha çok kullanılan Hotmail’in Skype uygulamasını kullanması, Hotmail kullanıcı kitlesinin düşmesine sebep oldu. Bu durumda GMail liderliği koruyor ve en çok kullanılan mail servisi olarak biliniyor. GMail kullanılan kişiler 2012 Ekim ayında yeni arayüzle tanışma fırsatına sahip oldu. GMail mail kutusunun üst kusmunda  ” Yeni ileti oluşturma deneyimini deneyin ” şeklinde bir uyarı verdi.

Bunu tabiki kullanmak zorunlu değildi, isteyen kişi yeniliği kendi GMail hesabına uyguluyor kimisi de eski halinden hoşnut oluyor devam ediyordu. Fakat geçtiğimiz günlerde artık bu tüm kullanıcılar için aktif hale gelmeye E-Postabaşladı. Eğer henüz mail panelinizde böyle bir yenilik yoksa kısa zaman içinde geleceğini söylemek istiyoruz.

Peki bu yeni e-posta sistemi neler kapsıyor?

Mail konusunda ne kadar büyük değişiklikler yapılacağı elbetteki aşikar,  fakat bu yenilik daha çok fonksiyonel olarak kullanıcıların işini kolaylaştırabilmek  ve zaman kazanmalarını sağlayabilmek amacı ile uygulanmış diyebiliriz. GMail’e giriş yaptığınızda ve yeni bir e-posta gönderimi oluşturmak istediğinizde artık yeni bir pencere açılmayacak, bu pencere bir pop-up penceresi gibi sağ altta belirecektir.

Küçük boyutlarda olan ama normal e-posta yazma paneli gibi her şeyi kapsayan bu pencere açıkken aynı zamanda sizlere gelen mailler arasında dolaşabilirsiniz. Elbette ki bu süreç içerisinde alt kısımda yazıyor olduğun E-Mail hiç bir değişikliğe uğramayacak, bıraktığınız gibi kalacaktır.

Bizler bu Yeni GMail E-Posta Sistemi değişikliğinin gayet olumlu olduğunu ve kısa zamanlar içerisinde alışabileceğini düşünüyoruz. Umarız ki sizlerde bu yenilikten memnun kalırsınız.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.