Gmail Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Birden fazla Gmail hesabı kullanan ama gelen tüm e-postalardan haberdar olmak isteyenler için Gmail Yönlendirme Nasıl Yapılır? sorusunu cevapladık.

Herkesin tek bir Gmail adresi kullanmadığı durumlar söz konusu olabiliyor. Başka işler için kullanmış olduğumuz Gmail adreslerini sürekli olarak açma fırsatımız olmuyor ancak gelen her e-postadan haberdar olmak isteyebiliyoruz. Bunun için teker teker tüm mail adresine giriş yapmaya, kontrol etmeye gerek yok. Ortak bir mail adresi oluşturabilir tüm mail adreslerinizi bu mail adresine yönlendirebilirsiniz. Bu sayede diğer mail adreslerinize gelen e-postalar otomatik olarak ortak mail adresinde toplanacaktır. Resimli anlatımdaki adımları takip ederek bu işlemi başarıyla yerine getirebilirsiniz.

1- Öncelikle yönlendirmek istediğiniz mail adresine giriş yapıp paneldeki vida ikonuna basmalı ve Ayarlar kısmını açmalısınız.

Gmail Yönlendirme Nasıl Yapılır? 1

2- Daha sonra alt kısımdaki menülerden Yönlendirme ve POP/IMAP bölümüne gitmelisiniz.

Gmail Yönlendirme Nasıl Yapılır? 2

3- Yönlendirme Adresi Ekle butonua basmalı ve buraya e-postaların gelmesini istediğiniz diğer mail adresini yazmalısınız.

Gmail Yönlendirme Nasıl Yapılır? 3

4- İleri butonuna bastıktan sonra son olarak yazmış olduğunuz mail adresinizin doğrulunu kontrol ederek İlerle butonuna basmalısınız.

Gmail Yönlendirme Nasıl Yapılır? 4

5- İki mail adresinin ilişkilendirilmesi için yazmış olduğunuz mail adresine gönderilen kodu gerekli yere yazmalı ve Doğrula butonuna basmalısınız.

Gmail Yönlendirme Nasıl Yapılır? 5

6- Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra yönlendirme aktif hale gelecektir. Dilediğiniz zaman Yönlendirme ve POP/IMAP bölümünden yönlendirmeyi hızlı bir şekilde kaldırabilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • fatih

    Merhaba, kapatmak istediğim gmail hesabıma gelen mailleri yeni açacağım gmail adresine yönlendirebilir miyim?

    • Sosyomoz

      Merhaba, eğer mailiniz aktif konumdaysa kullanmasanız dahi yeni mail adresinize yönlendirmeniz elbette mümkündür.