Google Balon İnternet

Artık hayatta neredeyse herkesin kullanması gereken internete olan erişimi Google çok daha kolay bir hale getirecek ve bunu da balonlar ile yapacak!

Özellikle gençlerin hayatını kapsayan internet günümüzde neredeyse zorunlu bir hale gelmiş durumda. Artık bir şey hakkında tam ve kesin bir bilgiye ulaşmak için soluğu internete bağlı olan bilgisayarlarımız başında alıyoruz. Bu çokta olumsuz bir durum gibi görünmemekle beraber tabiki işimize geliyor ve bir çok şeylerin kolaylığını sağlıyor.

Ancak maalesef her Ülke internete çok fazla önem vermiyor ve yeteri kadar bilgiyi elde edemiyor. İşte bu noktada artık Google çok büyük bir destek sağlayacak gibi görünüyor; Google’ın son zamanlarda çok konuşulan yeni projesi balonlar ile internet dağıtımı olacak. Havada uçan balonlarla kablosuz internet erişimini amaçlayan Google bulunduğu bölgede herkes için internet bağlantısının mümkün hale gelmesini amaçlıyor.

Şuan için Google’ın bunu ilk uygulayacağı bölge ise Afrika olarak bildirildi. Google gerekli izinleri sağladıktan sonra bu projesi için çalışmalara başlayacak. Bir çok bölge için gelmesini ümit ediyor ve merakla bekliyoruz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.