Google Chrome Nasıl Türkçe Yapılır?

Son zamanlarda en çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome’u nasıl Türkçe yapacağınızı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir çoğumuzun sıkça kullandığını en hızlı tarayıcılardan biri olan Google Chrome’un bilindiği gibi ana dili İngilizcedir fakat Google Chrome tarayıcısında tüm diller yer almaktadır. Google Chrome bilgisayara kurulduğunda dil seçimi otomatik olarak sisteminizden almaktadır. Yani bilgisayarınıza kurulu olan  işletim sistemi eğer Türkçe ise Google Chrome’da doğal olarak bilgisayarınıza Türkçe dili ile kurulacaktır. Fakat Google Chrome tarayıcısının dili bilgisayarınızdaki sistem sorunlarından ya da varsayılan dil seçiminden dolayı Türkçe olmayabilir. Sizlere yazımızın devamında bu tarayıcıyı nasıl Türkçe dile çevireceğinizi anlatacağız. Bunu yapabilmek için ekstra bir Türkçe dil paketi yüklemenize gerek yoktur. Sadece kısa bir ayarlamayla Türkçe dil seçimini aktif edebilirsiniz.

Nasıl Türkçe Yapılır?

1- Google Chrome’un sağ üstünde bulunan Google Chrome Ayarlar İkonu  ikonlu kontrol menüsüne basın.

2Settings‘e tıklayın ve ayarlar penceresinin açılmasını sağlayın.

3- Sayfanın en altındaki Show Advanced Settings yazısına tıklayın.

4- Languages başlığı bulunan bölümün altındaki Languange and input settings.. butonuna basın.

5- Burada eğer Türkçe dili ekli değil ise son alt kısımdaki Add butonuna basın eğer Türkçe var ise direk 7. adımı uygulayın.

Google Chrome Nasıl Türkçe Yapılır? - 1

 

6- Dil ekleme bölümünden Turkish – Türkçe seçeneğini bulun ve onaylayın.

Google Chrome Nasıl Türkçe Yapılır? - 2

7- Türkçeyi ekledikten sonra sol kısımdan Türkçe’ye basın, sağ kısımdaki seçeneklerden Display Google Chrome in this language ve Use this language for spell checking butonlarına tıklayın. Ardından en altta bulunan Done butonuna basın dil ayarlarını kapatın ve Google Chrome tarayıcısını baştan başlatın. Artık tarayıcınız Türkçe!

Google Chrome Nasıl Türkçe Yapılır? - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
 • dogukan

  bildim

 • uğur

  tesekkur ederim

 • Abdullah Güreli

  Eline saglık kardeş işme yaradı

 • reyhan

  ellerine sağlık kaptan yapmış kadar oldun 😉

 • onur

  İngilizce değil benimkisi

 • ibrahim arslan

  tesekkurler bıde onerebılecegın vırıus programları varmı

 • ismail gürz

  elerine sağlık

 • ecrin

  sağol çok işime yaradı