Google Chrome Uzantılar Nasıl Kaldırılır?

Google Chrome tarayıcısında uzantıları ( eklentileri ) nasıl sileceğinizi, kaldıracağınızı merak ediyorsanız bu makalemiz sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer son zamanları en iyi tarayıcılarından birisi olan Google Chrome‘u kullanıyorsanız sizlerde mutlaka uzantılara göz atmışsınızdır. Bilmeyen ya da henüz farkında olmayan ziyaretçilerimiz için açıklama gerekirse Google Chrome tarayıcısında uzantı ismi verilen yazılımlar bir tarayıcı eklentileridir. Mükemmel ve geliştirmeye açık olan bu tarayıcıda Google ya da diğer kullanıcılar tarafından geliştirilmiş olan uzantıları tarayıcınıza yükleyerek çok daha fazla ekstra özellikten faydalanabilirsiniz. Ancak bazı Google Chrome uzantıları tarayıcınızın yavaşlamasına neden olabilmektedir. Bu sebeple uzantıları deaktif hale getirmeniz ya da kaldırmanız gerekebilmektedir. Uzantıları tarayıcınızdan kaldırabilmek için kısa bir işlem yapmanız yeterli olacaktır. Bunu nasıl yapacağınızı sizlere alt kısımda resimli ve detaylı bir halde açıkladık.

Uzantılar Nasıl Kaldırılır?

1- Öncelikle Google Chrome tarayıcısının sağ üst kısmında yer alan 3 çizgi ikonuna basmalı ve açılan pencereden Araçlar > Uzantılar yazısına tıklamalısınız.

Google Chrome Uzantılar Nasıl Kaldırılır? - 1

2- Karşınıza gelen uzantılardan herhangi birisini deaktif etmek için etkinleştir butonunun onay tikini kaldırabilirsiniz. Eğer tamamen kaldırmak istiyorsanız uzantının en sağında yer alan çöp kutusu ikonuna basmanız yeterli olacaktır.

Google Chrome Uzantılar Nasıl Kaldırılır? - 2

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.