Google Chrome’da Yeni Sekme Sayfası Değiştirme

Google Chrome tarayıcısında yeni sekmede istediğiniz siteyi açmak, bu sayfada açılan reklam sayfasını değiştirmek için sizde hemen bunları uygulayın!

En çok kullanılan tarayıcılardan birisi olan Google kullanıcılarına en iyi deneyimleri sunmak için sürekli olarak güncelleniyor ancak hâlâ daha imkan sunulmamış bir sorunu bulunuyor. Bu sorun ise yeni sekmede istenilen siteyi açmak olarak biliniyor. Google Chrome tarayıcınızın ana sayfasını Google.com şeklinde ayarlasanız bile yeni sekme açtığınızda boş bir sayfa ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Hatta kimi zaman bu sayfalara virüs bulaştığından yeni sekme açtığınızda karşınıza reklam siteleri çıkıyor.

İşte bizde bu yazımızda sizlere bu sorunun çözümünü zaman kaybetmeden yapabileceğiniz şekilde sunduk. Küçük bir ayarlama yaparak yeni sekmeye tıkladığınızda istediğiniz sayfanın açılmasını sağlayabileceksiniz.

Nasıl Yapılır?

1. Öncelikle buraya tıklayarak eklenti sayfasına gidin.

2. Karşınıza çıkan pencerede mavi CHROME’A EKLE butonuna basın ve daha sonra tekrar Ekle‘ye basın.

3. Eklenti yüklendikten sonra açılan yeni pencerede bulunan Set Options yazısına tıklayın.

4. Daha sonra Redirect URL başlığının altındaki kutucuğa yeni sekmede açılmasını istediğiniz siteyi yazın. (Örneğin: http://www.google.com.tr)

5. Sağ kısımdaki Save butonuna basarak kaydedin.

Bundan sonra yeni sekme açtığınızda istediğini sayfa açılacak! 🙂

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.