Google Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi

Dünya devi Google, artık aktif olarak kullanılmayan Google Hesapları için kullanıcılarını uyarıyor. Eğer kullanıcı hala ilgilenmiyor ise hesabı siliyor!

Son 1 yıl içinde çok daha yaygın bir hale gelen Google Hesapları zaman geçtikçe artıyor. Tek bir Google Hesabı üzerinde kullanıcılar Youtube hesaplarına bağlanabiliyor, kendi web sitelerinin Google ile olan bağlantısını kontrol edebiliyor, Blogspot sitelerini yönetebiliyor ve bomba gibi ilerleyen sosyal medya aracı Google Plus+ ‘da paylaşımlarda bulunabiliyor Bu işlemlerin hepsini tek bir hesap üzerinden yürütebilmek elbette ki çok kullanışlı bir durum. Fakat bir çok kullanıcı açmış oldukları bu hesapları kaderine mahkum bırakıp gidiyor.  Bu da tabiki Google için bir sorun teşkil ediyor, sonuç itibariyle kullanılmayan hesaplar yer kaplıyor.Google

Google Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi tabiki direkt olarak kullanılmayan hesapları ortadan kaldırmıyor. Hatta bu sizlere çok kez uyarıda bulunarak, hesabınızı hatırlamanızı talep ediyor. İleride artık bir çok işin daha bu hesaplar üzerinden yapılacağını düşünürsek kimse bu hesabının silinmesini istemez.

Peki, sistem nasıl ilerliyor?

Google Etkin Olmayan Hesap Yöneticisi  kullanımı çok kolay, hesabınızla giriş yaptıktan sonra kurulum işlemine başlıyorsunuz. Yaptığınız ayarlar üzerine Google uzun süre giriş yapmadığınızda sizlere SMS yoluyla bildirimde bulunup, geri dönme çağrısı yapıyor.  Eğer kendinize ulaşılamayacağını düşünüyorsanız 10 kişiye kadar kullanıcı belirleyebilir ve uzun süre üyelik girişi işlemi yapılmadığında bu kişilerde sizin hesabınızı yönetme hakkına sahip olabiliyor.

Tabiki seçenekleri siz belirliyorsunuz, eğer hesabınızın başka kişiler tarafından yönetilmesini istemiyorsanız silmek için ayar yapabiliyorsunuz. Ortalama olarak 3 ay – 1 yıl gibi  bir süre aralığında giriş yapmazsanız Google hesabınızı silebiliyor.

Sizde hesabınızı önemsiyorsanız, buradan kurulum işlemlerini başlatabilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.