Google News Nedir?

İnternet üzerinde haberlere tek yerden ulaşma imkanı sağlayan Google News ( Google Haberler ) hakkında tüm detaylar makalemizin devamında.

Google News insanların internette yer alan haberlere tek bir sayfadan ulaşabilmelerini mümkün kılan hizmettir. Türkiye’de ve Avrupa’da yer alan tüm popüler haber sitelerinin toplandığı Google News sayfasında anlık olarak her şeyi takip edebilmeniz mümkündür. Google News insanların yaşadığı haber karışıklığına bir son vermek amacı ile geliştirilmiştir. Yani bir haberi okuyabilmek için 5 farklı haber sitesini ziyaret etmenize gerek kalmadan sadece Google News üzerinden her birini okuyabilirsiniz.

Yani tam anlamıyla tüm popüler haber sitelerinin birleşimi diyebiliriz. Google News sayfasında Dünya, Türkiye, Ekonomi, Bilim/Teknoloji, Magazin, Spor, Sağlık kategorilerine ait haberleri takip edebilirsiniz. Aynı zamanda Google bu konuda sizlere kendi kişiselleştirebilir haber yayını takibi yapmanıza imkan tanımaktadır. Google News sayfasının sağ kısmında

[button color=”red” link=”http://news.google.com.tr/” target=””]Google News Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın[/button]

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.