Google WhatsApp’ı Satın mı Alıyor?

Son zamanlarda telefonlar üzerinde oldukça yaygın bir hal alan, uygulama merkezlerinde ilk sıralarda yer alan WhatsApp’ı Google satın almak için yaptığı toplantıların 4.Haftasına geldi!

WhatsApp her geçen gün kitlesini arttırıyor. Uygulamaya bağlı olarak artan kullanıcı kitlesinin yanı sıra bir de telefonlardaki imkanların değişmesinin yanı sıra artan bir kitle daha bulunuyor.

WhatsApp’ın bu dönemler içerisinde ortalama 400 milyon kullanıcısının bulunduğu biliniyor. SMS iletişimini neredeyse ortadan kaldırmak üzere olan bu uygulamanın istatistiklere göre bir gün içinde 18 milyar mesaj ve 190 GB veri aktarımı yaptığı bir gerçek.  Sosyal medya üzerindeki mesajlara bakılacak olursa, WhatsApp son günlerde Google ile gündemde yerini alıyor.

Mesajlaşmak için kullanılan servisleri korkulara düşüren bu harika uygulama dünya devi Facebook tarafınca satın alınmak istenmişti. Fakat WhatsApp reddinden sonra bu amaçtaki yeni isim Google olarak değişti. WhatsApp’ı bünyesine alabilmek için Google işlemlere başladı.

Büyük kaynaklardan alınan haberlere göre Google, WhatsApp ile yapmış olduğu toplantılarda 4. Haftasına kadar gelmiş bulunuyor. Sadece bu iş için 1 milyar dolar gibi bir bütçe ayıran Google bu doğrultuda satın alma işinin peşini bırakmayacak gibi görünüyor.

Sürekli kitlesini arttıran WhatsApp’ın, Google’ı 4 hafta gibi bir süredir alakadar etmesi az da olsa işlerim olumlu yönde gideceğini gösteriyor fakat yine de kesin bir bilgi henüz verilmedi.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.