GTA 5 Taksicilik Nasıl Yapılır?

GTA 5 oyununda taksiye nasıl bineceğinizi, taksicilik yaparak nasıl para kazanacağınızı merak ediyorsanız cevap bu makalemizde!

GTA 5 oyununda bildiğimiz gibi para kazanmak çok kolay değil. Bu sebeple oyuncular para kazanmak için türlü yolları deniyor ve oyun yapıcımları da yeterli miktarlarda para kazanabilmek için bazı yöntemler sunmuş.

Bunlardan birisi de taksicilik yapmak, uzun süreler boyunca taksicilik yaparak yeterli bir miktarda para kazanabilirsiniz. Bunun çok eğlenceli olduğunu söyleyemesek bile benzinlik soymaktan daha fazla kazanacağınız kesin.

Nasıl Yapılır?

1. Taksiye müşteri olarak değil şoför olarak binmek için ya da polis aranma seviyeniz olması gerekiyor ya da taksiciyi hızlı bir şekilde şoför camına ateş ederek öldürmeniz gerekiyor.

2. Taksiye bindikten sonra eğer polisler tarafından aranıyorsanız öncelikle bundan kurtulmalısınız çünkü aranma seviyeniz varken taksicilik yapmanız mümkün değil.

3. Tamamen normal koşullara geldiğinizden kornaya(Bilgisayarda E tuşu – Playstationda L3) basmalısınız.

4. Bunu yaptıktan sonra haritada yolcu almanız için mavi noktaya gitmelisiniz.

5. Mavi noktadan yolcuyu aldıktan sonra beliren sarı noktaya giderek müşteriyi bırakıp paranızı alabilirsiniz.

İpucu: Müşteriyi normal yoldan değil, yolu uzatarak götürdüğünüzde daha fazla para kazanabilirsiniz. Ancak bunu çok abartmayın aksi halde müşteri sıkılıp taksiden inecek ve onca yaptığınız yol boşa gidecektir. 🙂

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.