Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır?

Sizler için bu kezde Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır? sorusunun cevabını resimli anlatımla sunduk.

Güvenlik Duvarı yani Firewall bilgisayarınıza ağ üzerinden bir saldırı yapılmasını engellemek amacı ile geliştirilmiştir. Bilgisayarınıza bağlı bir olan, aynı ağda yer alan bir bilgisayar üzerinden sizin bilgisayarınıza yapılabilecek her türlü saldırılar Firewall yazılımı tarafından engellenmektedir. Ancak Firewall kimi zaman günümüz programlarına ve oyunlarına uyumluluk sağlayamıyor. Bir çok oyun ağ bağlantısı kullandığından Firewall bunu bir saldırı olarak algılayabiliyor ve oyunda bağlantı kurmanıza izin vermiyor. Güvenlik duvarında istediğimiz programlara izin vermemiz mümkün fakat bazen her program ya da oyun için ayar yapmak can sıkınıcı olabiliyor. Bu nedenle sizlere yazının devamında bunun nasıl kapatılacağını açıkladık.

Nasıl Kapatılır?

1- Bilgisayarın başlat menüsüne tıkladıktan sonra alt kısımdaki arama bölümüne Windows Güvenlik Duvarı yazmalı ve daha sonra aynı isimdeki, resimde belirttiğimiz bağlantıya tıklamalısınız.

Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır? - 1

 

2- Bu bölümde sol kısımda mavi renkte görülen Windows Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak yazısına tıklamalısınız.

Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır? - 2

 

3- Burada güvenlik duvarını kapatmak için her iki bölümdeki Windows Güvenlik Duvarı’nı kapat kutucuklarını işaretlemeniz yeterlidir.

Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır? - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.