İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızda herhangi bir internet sitesini engellemek, şifre koymak işlemlerini nasıl yapacağınızı resimli olarak sizlere anlattık.

Evdeki herhangi bir bireyin ya da iş yerinizdeki bir çalışanın bilgisayardan bazı sitelere girmesini engellemek artık çok kolay bir şekilde gerçekleşebiliyor. Özellikle ebeveynler çocuklarının bazı sitelere girmesini istememekte ve bu konuda çok sorun yaşamaktadır. Bunun yanı girilmesi mümkün olan yanlış sitelere bilgisayara virüs bulaşmasına sebep olabilmekte ve bir çok problemi de beraberinde getirmektedir. Size sunduğumuz bu yöntemle istediğiniz site ya da siteleri engelleme işlemini yapabilecek hatta buna bir şifre koyarak başka bir kişinin açmasının da önüne geçebilieceksiniz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle bunu yapmak için Google Chrome tarayıcısını kullanmanız gerekmektedir.

1. Tarayıcıyı açtıktan sonra buraya tıklayın ve Simple Blocker eklentisini indirmek için sağ kısımdaki CHROME’A EKLE butonuna basın.

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır? - 1

2. Beliren uyarı penceresinde tekrar Ekle butonuna tıklayın.

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır? - 2

3. Eklenti yüklendikten sonra tarayıcının sağ üst kısımdaki Simple Blocker İkonuikonuna basarak eklentinin ayar sayfasına gidin ve buradan WebSite Blocklist yazan bölüme aşağıdaki gibi istediğiniz siteleri ekleyin ve ardından alt kısmındaki Save Blocklist butonuna tıklayın.

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır? - 3

4. Daha sonra en alt kısımdaki Step – 2 ve Step – 3 sekmelerini OFF butonlarına tıklayarak ON konumuna getirin. Bu sitelerin başka biri tarafından listeden kaldırılmasını engelleyecektir. Daha sonra alt kısımdaki Enter New Password bölümüne daha sonra hatırlayacağınız bir şifreyi ve Re-Enter Password bölümüne aynı şifreyi tekrar yazıp alt kısımdaki Save New Password butonuna basın.

İnternet Sitesi Engelleme Nasıl Yapılır? - 4

Artık istediğiniz siteler engellendi! Bu siteleri düzenlemek ya da başka bir siteyi eklemek için tarayıcının sağ kısmındakiSimple Blocker İkonu ikonuna basarak istediğiniz düzenlemeleri tekrar yapabilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.