iOS 7 Pil Ömrümü Uzatma

Her ne kadar gelişmiş telefonlar kullanıyor olsak bile pil ömrünün kısa olması bizler için çok can sıkıcı olabiliyor.. Eğer iPhone iOS 7 kullanıcısı iseniz bu tavsiyeleri deneyebilirsiniz.

Ekran ışığını kısın

Ayarlar >> Duvar Kağıtları ve Parlaklık kısmına girerek ekranınızın ışığını kısabilirsiniz. Orta dereceye getirdiğinizde şarj tüketimi ciddi anlamda azaltacaktır. Başlangıçta alışmak zor olsa bile sonradan gözünüz bu duruma ayak uyduracaktır.

Arka planda uygulama çalıştırmayın

Telefonunuzda kullanmış olduğunuz uygulamalardan her ne kadar çıkış yapsanız bile bu uygulamalar arka planda açık kalmakta. Bir uygulamadan çıktığınızda bu uygulamanın gerçekten kapatıldığından emin olun, arka planda çalışan uygulamalar sarj kullanımını arttırmaktadır. Home tuşuna iki kez basarsanız açık olan uygulamalar karşınıza çıkacaktır.

Bluetooth ve Wi-Fi’ı kapalı tutun

Kullanmadığınız sürece Bluetooth ve Wi-Fi’ı kapalı tutmalısınız. Telefonunuz sürekli Wi-Fi ve Bluetooth karşıtı aramak için büyük bir enerji harcamakta bu da sarjı hızla azaltmaktadır. Ayarlar >> Bluetooth ve Ayarlar >> Wi-Fi kısmından kapatabilirsiniz.

Hareketleri Azaltın

Görsel olarak iyi bir şey olsa bile hareketler telefonunuzda bir hayli hızlı bir şekilde sarj tüketir. Bunu kapatmak için Ayarlar >> Genel >> Erişilebilirlik yolunu izlemeli ve Hareketleri Azalt butonunu aktif hale getirmelisiniz. Ek olarak Duvar Kağıtları kullanımınında hareketli olan duvar kağıtlarını da tercih etmemelisiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.