iOS 7’nin yeni sürümü yararlı olmadı!

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yayınlanan iOS 7 güncellemesine ait bir açık bulunmuştu. Apple şimdi yeni bir yama güncellemesini kullanıcılarına sundu ancak bu güncelleme de açığı kapatmak için yeterli olmadı!

Apple’ın yayınladığı iOS 7 işletim sistemi bir çok kullanıcıyı heyecanlandırmak için yeterli olmuştu. Sürekli yayınlanan Beta sürümlerinden sonra iOS 7’nin tam sürümü yayınlanmıştı ve iOS kullanıcıları yeni işletim sistemini yüklemişti. Fakat 24 saat içinde iOS 7’nin bir açığı tespit edildi. Bu açık sayesinde gerekli talimatları uygulayan kişiler cihaz içinde yer alan bir uygulamaya giriş yapabiliyor.

Gerçekten kullanıcıları tedirgin eden bu açığın kulaktan kulağa yayılması hiç uzun sürmedi. Her ne kadar tamamen cihaza erişim mümkün olmasa bile elbette ki kimse uygulamasına dahi parola girilmeden giriş yapılmasını uygun görmüyor.

Apple bunun farkına varmış olacak ki kısa bir süre önce 7.0.2 versiyonunda bir güncelleme yükleme imkanı sundu. Fakat bu güncelleme de hiç bir şekilde işe yaramadı çünkü hala isteyen kişiler parola kullanmadan uygulamalara giriş yapabiliyor. Umarız ki bu sorun kısa bire süre içinde tam olarak çözülür.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.