iPad Ne Kadar Satıldı?

Tablet denilince ilk akla gelen iPad’in ne kadar satılmış olduğu belli oldu, bu rakamlar çok şaşırtıcı değil.

Android işletim sistemine sahip olan tablet satışları her ne kadar göz ardı edilemeyecek cinsten olsa bile, bu tabletler için üretilmiş uygulama sayısı iPad’e kıyasla yeterli düzeyde değil. Google Play’de tabletler için uyarlanmış uygulamalar bulunuyor fakat App Store’un oldukça gerisinde olduğu görülüyor. Açıkça söylemek gerekirse tablet denildiği zaman akla ilk gelen şey iPad oluyor.

Geçtiğimiz günlerde etkinlik içinde Retina ekranlı iPad mini ve iPad Air tabletlerinin resmi duyurusu yapıldı. Apple 2010 yılından şimdiye dek iPad tabletlerinin 170 milyondan fazla olduğunu bildirdi, geçtiğimiz yıl yapılan iPad mini lansmanında bu rakam 100 milyon olarak söylenmişti.

Apple App Store üzerinde tablet için optimize edilmiş olan 475 bin uygulama olduğunu da söyledi. Google Play Store’da ise tablet için bu rakam henüz belli değil, Apple’ın bu noktada Google’dan önde olduğu anlaşılıyor.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.