iPhone 5C Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Apple’ın yeni telefonu olan iPhone 5C’nin fiyatının ucuz olacağı tahmin ediliyordu fakat yeni haberler gerçekten sizleri de şaşırtacak.

Dünya’nın en değerli şirketi olan Apple çıkardığı ilk renkli telefonu iPhone 5C ile pazara yeni bir giriş yapmış oldu. Hatırlayacağınız üzere iPhone 5C çıkmadan önce diğer iPhone’lara oranla daha düşük fiyatlarda satılacağı üzerine söylentiler çıkmıştı. Ancak tanıtımdan sonra gelen yeni fiyatlar binlerce bekleyen kişiyi şaşırtmayı başardı.

iPhone 5C dedikodularında tek bir önemli nokta vardı ki o da diğer iPhone’lardan iPhone 5C’nin farklı olacağıydı. Fakat Apple bekleneni yaptı ve yüksek bir fiyat çıkardı. Zaten oldukça yüksek fiyata satılan bu telefonu Türkiye’de almak istersek ödeyeceğimiz ücret oldukça fazla olacak.

iPhone 5C’nin son durumu bu iken ABD’den elen bir haber kullanıcıları sevindirdi. Bazı alışveriş sitelerinde yapılan indirimle satışlarda artmalar yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Best Buy ismindeki ünlü alışveriş sitesinde 49 dolarlık bir indirim yapılmıştı.

Açılımı Five Color yani beş renk olan bu telefon ne kadar farklı görünüyor olsa bile günlük yaşantısında iPhone sahibi kişiler tarafından pek sevilmedi. Ciddi yapısını koruması gereken iPhone 5C’ye Türkiye’de fiyatı da göz önünde bulundurulacak fazla önem gösterilmedi.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.