iPhone 5S’de Sensör Sorunu Çıktı!

iOS 7 sorunlar çıkartmaya devam ediyor şimdide iPhone 5S’de sensör sorunu çıktı!

 

Apple yeni telefonu olan iPhone 5S’i geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı ancak iOS7’nin ortaya çıkardığı sorunlar maalesef bitmedi. Bu kez iPhone 5s’ de bir sorun ortaya çıktı. Bu sorun iPhone 5S’in hareket sensörlerinde bulundu.

iPhone 5S Sensör Problemi

Gizmodo tarafından yapılan iPhone 5S testi hareket sensörlerindeki problemi ortaya koydu. Test sonuçlarında Pusula, Jirskop, Accelerometer gibi ölçücü uygulamaların hepsinde sorun kendini gösterdi.

iPhone 5S Sensör Problemi

Apple iPhone 5S telefonunun bu testinde yapılan ölçümlerde çeşitli ve tutarsız sonuçlar göründü. Yazımız içinde görmüş olduğunuz hareketli resimlerde sizlerde belli sorunların olduğunu görebilirsiniz. Bu sorunun iOS 7 problemi olmasına daha büyük bir ihtimal verilse bile donanım problemi olduğu da söylenebilir. Ancak donanımsal bir problem ise bunu düzeltmek zor olacak.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.