iPhone Arama Engelleme Nasıl Yapılır?

iPhone cihazınızda bir kişinin sizi aramasını engellemek istiyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz!

Telefonlarımız elbette birileriyle iletişim kurmak için var ancak kiminle iletişim kurmak istediğimiz de önemli. Her birey sadece istediği kişilerden çağrı almak ve istediği kişileri aramak ister. İstemediğiniz bir kişi sizi defalarca aradığınızda doğal olarak çıldırabiliyor ve bu durumdan fazlasıyla sıkılabiliyorsunuz.

Aramasını istemediğiniz bir kişiyi iPhone cihazınızdan kolay bir şekilde engellemeniz mümkün. Bunun için ufak bir ayarlama yapmanız yeterli olacak. Ne yapmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? O halde siz hemen aşağıda yazılanları uygulayın.

Not : Engellemek istediğiniz kişi rehberinizde kayıtlı olmak zorundadır.

Nasıl Yapılır?

1. iPhone cihazınızın ana ekranından Ayarlar‘a girmeniz gerekiyor.

2. Biraz aşağı doğru inemli ve daha sonra burada Telefon‘a basmalısınız.

3. Aramalar başlığının en alt kısmında bulunan Engellenenler bölümüne girin.

4. Buradan Yeni Ekle butonuna basarak rehberinizden engellemek istediğiniz kişiyi seçiyorsunuz ve artık istemediğiniz kişininin sizi aramasından kurtuluyorsunuz! 🙂

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.