iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

iPhone cihazından yasaklı sitelere girmek için DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir sorusunu bu makalemizde sizin için resimli olarak cevapladık.

Android cihazlarda bir çok yasaklı sitelere giriş uygulaması olsa bile maalesef iPhone cihazı bu kadar destek veremeyebiliyor. iPhone içinde VPN uygulamaları bulunduğunu söyleyebilsek bile bunların çok performanslı çalışmadığını her birimiz biliyoruz. Genellikle bu uygulamalar yasaklı sitelere erişim sağlıyor olsa bile sürekli olarak karşımıza reklamlarını sergiliyor. Yani kısacası ücretsiz sunmuş olduklarını çok belli ediyorlar.. Bu nokta da iPhone kullanıcılarının yapması gereken şey tabii doğal olarak doğru bir giriş yöntemi seçmek olacaktır.

Bizler başlıkta da belirttiğimiz gibi sizlere bu yazımızda DNS ayarları ile nasıl girebileceğinizi göstereceğiz. DNS ayarlarını değiştirdiğinizde sürekli olarak bir uygulama açmanıza ya da işlemleri tekrarlamanıza gerek kalmayacaktır. Aşağıda resimli olarak anlattığımız işlemleri sadece bir kez uyguladığınızda artık yasaklı sitelere erişime açık bir iPhone sahibi olacaksınız. Daha fazla sizleri bekletmeden hemen anlatıma geçelim.

Nasıl Değiştirilir?

1- Öncelikle iPhone cihazınızın Ayarlar bölümünü açın ve aşağıda gösterdiğimiz gibi Wi-Fi sekmesine basın.

iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? - 1

2- Açılan Wi-Fi erişim bölümden bağlı olduğunuz Wi-Fi noktasının üzerine basın.

iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? - 2

3- Bu bölümün alt kısmında DNS adı altında bir giriş göreceksiniz. Resimde gördüğünüz gibi 198.153.192.1, 198.153.194.1 yazacaksınız ve bu menüden çıkacaksınız. Artık yasaklı sitelere başarılı bir şekilde girebilirsiniz.

[checklist]

  • DİKKAT! DNS Adreslerini yazarken ilk DNS’den sonra virgül koymayı unutmayın.

[/checklist]

iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir? - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.