iPhone Ekran Döndürme Nasıl Açılır ve Kapatılır?

iPhone otomatik ekran döndürme kilidinin nasıl açılıp, kapandığını bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Bir çok iPhone kullanıcısının en çok sorun yaşadığı şeylerden birisi de otomatik dönen ekrandır. Bu özellik gerçekten telefona kazandırılmış en iyi fonksiyonlardan birisi olsa kimi zaman kullanıcıyı çileden çıkarabilir bir hale getirebilir. Özellikle yanlış çekim yapılmış bir fotoğrafı düz görmeye çalıştığınızda ekran tersine dönebilir ve fotoğraf yine ters kalabilir.

Bunun dışında eğer bir yerde uzanarak iPhone kullanıyorsanız ekran denge nedeniyle sürekli olarak dönmeye uğrayabilir. iPhone’un yeni işletim sistemi olan iOS 7‘de bunu açıp kapatabilmek sadece 2 adet dokunuşla sağlanabiliyor. Böylece istediğiniz zaman hiç zaman kaybetmeden açık ya da kapalı konuma getirebilirsiniz.

Nasıl Açılır ve Kapatılır?

1- iPhone ekranının en alt kısmına basılı tutarak alttaki pencereyi yukarı kadar çıkarın.

2- Üstteki ikonların en sağında bulunan kilit işaretine basın ve beyaz konuma gelmesini sağlayın. Eğer pil yüzdesinin sağında bir kilit işareti çıkmış ekran döndürme kapalı konuma gelmiş demektir.

iPhone Ekran Döndürme Nasıl Açılır ve Kapatılır? - 1

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.