iPhone ve iPad Ekran Videosu Çekme Nasıl Yapılır?

iPhone ve iPad cihazlarınızda Jailbreak olmadan yani jailbreaksiz nasıl ekran videosu çekeceğinizi merak ediyorsanız bu yazımızı okumalısınız!

Bildiğimiz gibi iPhone ve iPad cihazlarında ekran görüntüsünü alabilmek için telefonun kendisine ait bir uygulama bulunmuyor. Bunun gerçekten büyük bir eksik olduğunu söyleyebiliriz AppStore üzerinde ekran görüntüsü alabilmek için fazlaca uygulama bulunuyor ancak bunların büyük bir bölümü ücretli ve açık konuşmak gerekirse satın alınan bu ücretli uygulamaları kişiler denemeye kalktığında hiç bir şekilde çalışmadığı ile karşı karşıya kalıyor.

Bunun yanı sıra telefonunuzu Jailbreak işlemi uygulayarak ücretsiz olarak ekran videosu çekme uygulaması indirebiliyorsunuz fakat ama jailbreak işlemininde hem uğraştırdığı hemde bir çok hataya yer verdiği su götürmez bir gerçek. Sizlere bu yazımızda Jailbreak yapmadan ve ücret ödemeden nasıl ekran videosu çekebileceğinizi anlatacağız.

Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

Öncelike iPhone ya da iPad cihazınızın tarayıcısını açıp emu4ios.net adresine giriyoruz.

 

1.  Sitenin anasayfasında yer alan INSTALL yazısına basıyoruz ve uygulamayı kuruyoruz.

iPhone ve iPad Ekran Videosu Çekme Nasıl Yapılır? - Resim 1

2. İndirilen Emu4iOS uygulamasına giriyoruz ve alt kısımda bulunan iRec Uygulamasına giriyoruz.

iphone-ekran-videosu-cekme-nasil-yapilir-resim-2

3. Buradan iRec uygulama sayfasındaki INSTALL yazısına basıp bu uygulamayı da yüklüyoruz.

iphone-ekran-videosu-cekme-nasil-yapilir-resim-3

4. Yüklenen iRec uygulamasıyla ekran videosunu çekebilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.