iPhone Fotoğraf Kopyala – Yapıştır Nasıl Yapılır?

iPhone cihazınızda fotoğraf ve resimleri nasıl kopyalayıp yapıştıracağınızı merak ediyorsanız sizde bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

Herkes biliyor ki artık elimizde taşıdığımız akıllı cihazlar sadece bir telefon değil aynı zamanda bir çok fonksiyonu yerine getiriyor. Bunlardan bir taneside kolayca taşınabilen bir kamera görevini görmesi. Hal böyle olunca içinde fazlaca fotoğraf biriktirebiliyor ve bu fotoğrafları kullanmamız gereken zamanlar ortaya çıkabiliyor. Artık bir çok uygulama doğrudan fotoğraf gönderme özelliğini üzerinde bulundursa bile bazen bizim bu kendimizin yapması gerekiyor.

Yani herhangi bir iletişim uygulamasında resim gönder butonu yoksa bizim fotoğraflar içinden bunu kopyalayıp mesaj gönderme kutusuna yapıştırmamız gerekebiliyor ya da aynı şekilde göndereceğiniz bir mailin içine fotoğraf atmanız da gerekli olabiliyor. İşte bunun için bizler size fotoğraf kopyalamanın ve yapıştırmanın nasıl olduğunu anlattık, oldukça kolay olduğunu da söyleyebiliriz.

Nasıl Yapılır?

1. Kopyalacağınız resmi açtıktan sonra üzerine 2-3 saniye kadar basılı tutmanız gerekiyor. Daha sonra bir Kopyala butonu belirecek ve buna basacaksınız.

2. Aynı şekilde yapıştırmak istediğiniz yere de 2-3 saniye basılı tutmalı ve daha sonra beliren Yapıştır butonuna basmalısınız.

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.