iPhone Gizli Numara Nasıl Yapılır?

iPhone telefonunda numaranızı nasıl gizleyeceğinizi merak ediyorsanız sizlere yardımcı olacak bu makalemizi okuyabilirsiniz.

iPhone cihazında numaranızı hızlı bir şekilde gizlemek ve gizli numaradan birini aramak istiyorsanız küçük bir ayar yapmanız yeterli olacaktır. Hayatın belli zamanlarında numarayı karşı tarafa göstermek istemeyebilir ve gizli numaradan arayabiliriz. Eski telefonlarda numara gizlemeye alışmış olsak bile akıllı telefonlarda bu durumun değiştiğini görebiliyoruz. Fakat iPhone cihazında numaranızı gizli yapabilmek için eski cihazlardan çok daha kolay bir işlem yapacağınızı söyleyebiliriz. Sitemizde sürekli olarak sizlere resimli anlatımlar sunduğumuz makalelerimiz içinde iPhone Gizli Numara Nasıl Yapılır? yazısında da resimli olarak numara gizleme işlemini göstereceğiz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle telefonunuzun ana ekranından Ayarlar bölümüne girmeli ve daha sonra sizlere alt kısımda sunduğumuz adımları uygulamalısınız.

1- Ayarlar menüsünden Telefon butonuna basmanız ve bu bölüme girmeniz gerekiyor.

iPhone Gizli Numara Nasıl Yapılır? - 1

2- Aramalar bölümün alt kısmında yer alan Numaramı Göster seçeneğine bastıktan sonra alttaki adımı uygulayabilirsiniz.

iPhone Gizli Numara Nasıl Yapılır? - 2

3- Numaramı Göster seçeneğini pasif yani renksiz hale getirdiğinizde numaranız artık gizlenmiş demektir.

iPhone Gizli Numara Nasıl Yapılır? - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
 • ferid

  bende nedense activ gosteriyor amma arayanda gizli aramiyor

  • :D

   Ferid onu kapıcan zaten sen yaptın numaranı o gizli olmaz onun gizli yapması lazm

 • yakup

  yapiyorum ama numaram hala gizlide kaliyo