iPhone Hücresel Veri Ağı Nasıl Kapatılır?

iPhone Hücresel Veri Ağı Kapatma konusunda bilgi sahibi olmak için sizde bu yazımızı hemen okuyun.

iPhone‘da Hücresel Veri Ağı demek kendi operatörünüzü kullanarak internete bağlanmanız anlamına gelmektedir. Eğer henüz hiç internete bağlanmadıysanız iPhone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Genellikle akıllı telefonlarımızla her zaman Wi-Fİ üzerinden internet bağlantısı kurar ve ne kadar internet harcaması yaptığımızı düşünmeden kullanmaya devam ederiz.

Ancak kimi zaman Wi-Fi bağlantısı siz farkında olmadan kopmakta ve bu da internet bağlantınızın artık Hücresel Veri Ağı üzerinden devam etmesi anlamına gelmektedir. Eğer operatörünüzde bir internet paketiniz yok ise farkında olmadan bağlandığınız bu internet ya bir anda tüm kontörlerinizin sıfırlanmasına ya da ay sonunda şişkin bir faturanın gelmesine yol açabilmektedir. Bu nedenle eğer Wi-Fi üzerinden bağlanıyorsanız kendinizi garanti altına almak için Hücresel Veri Ağı Kapatma işlemini uygulamanızı öneririz.

Nasıl Kapatılır?

1- iPhone Ayarlar Menüsünden Hücresel seçeneğine girin.

iPhone Hücresel Veri Ağı Nasıl Kapatılır? - Resim 1

2- Üst kısımdaki Hücresel Veri seçeneğini pasif hale getirin.

iPhone Hücresel Veri Ağı Nasıl Kapatılır? - Resim 2

 

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.