iPhone iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır?

iPhone’da tüm dosyalarınızı garanti altına almak için iCloud ile sürekli olarak yedeklenmesini istiyorsanız nasıl yapıldığını sizde bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Artık kimi zaman bilgisayara bile ihtiyaç duymuyor ve her işimizi akıllı telefonlar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle telefonlarımızda sakladığımız önemli bilgi ve dosya sayısı da yükseliyor. Fakat kaçınılmaz bir gerçekte şu ki işimizi kolaylaştıran bu cihazlar maalesef masada duran bir bilgisayar kadar güven altında değil ve küçük bir dikkatsizlik ya da terslik ile tüm dosyalar yok olabiliyor, cihaz bozulabiliyor.

Bu nedenle önemli olduğunu düşündüğümüz fotoğrafları, dosyaları ve mesajları iPhone cihazında sürekli olarak yedekleme yapmamız gerekiyor. Bunun için sizin devamlı yeniden yedekleme yapmanıza gerek kalmıyor iCloud teknolojisi sayesinde aktif ettiğiniz zaman telefonunuza attığınız her yeni döküman sürekli olarak internet bağlantısı sayesinde yedekleniyor ve güvende oluyor. Sizde aşağıda sunduğumuz resimli anlatımdaki adımları uygulayarak iPhone iCloud Yedekleme Nasıl Yapılır? sorusuna yanıt bulabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

1- iPhone’dan Ayarlar‘a girin ve daha sonra iCloud‘a basın.

iPhone iCloud Yedekleme - 1

2- Ayarları aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi yapın ancak bu bizim ayarlalarımızdır sizler yediğinin alınmasını istemediğiniz bölümleri pasif hale getirebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra aşağıdaki Yedekleme menüsüne gidin.

iPhone iCloud Yedekleme - 2

3- Buradan iCloud Yedekleme‘yi aktif hale getirin, telefon kendi kendisine yedekleme yapacaktır ancak eğer siz garantiye almak istiyorsanız alt kısımdaki Şimdi Yedekle butonuna basabilirsiniz.

iPhone iCloud Yedekleme - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.