iPhone IMEI Numarası Nasıl Öğrenilir?

iPhone telefonunuzun IMEI numarasını kolay bir şekilde öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

IMEI numarası her insanın TC Kimlik Numarası olduğu gibi telefonlara üretim esnasında verilen bir kimlik numarasıdır. Bu numara sayesinde bir cihazın hukuki olarak ne durumda olduğu anlaşılabilir, herhangi bir kayıp ya da çalıntı durumunda destek alınabilir. Bu sebeple telefonunuzun imei numarasını mutlaka öğrenmeli ve bir yere not etmelisiniz. Anlık olarak hiç bir yararı olmayan numara gibi görünse bile telefonunuzla ilgili başınıza gelebilecek tersliklerde yardımcı olabilmektedir.

iPhone IMEI numarasını kolay yoldan öğrenebilmek için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi sorgulama yaparak öğrenme diğeri de sistem bilgilerinden yararlanarak öğrenmedir. Aşağıdaki adımları takip ederek sizlerde iPhone cihazınıza ait IMEI numarasını kolay yoldan öğrenebilirsiniz.

Nasıl Öğrenilir?

1. Yöntem : Cep telefonunuzun arama yapma bölümüne girerek *#06# hanelerini tuşlamanız yeterlidir. Hiç bir ekstraya gerek kalmadan bu işlemden sonra IMEI numarası otomatik olarak karşınıza çıkacaktır.

2. Yöntem : Cihazınızın Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne giriş yaptıktan sonra alt kısımda IMEI başlığı altında numarayı görebilirsiniz.

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.