iPhone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

iPhone cihazında Avea, Vodafone, Turkcell şebeklerine ait İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? sorusuna bu yazımızda yanıt verdik.

iPhone cihazında bir çoğumuz internete bağlanabilmek için Wi-Fİ yani kablosuz bağlantıyı kullanıyoruz. Ancak her zaman her yerde Wi-Fi bulmak mümkün olmuyor ve kendi şebekemizin internet bağlantısından faydalanmak istiyoruz. Avea, Vodafone, Turkcell şebekelerinde internet bağlantısı başvurusu yapmış olsanız da, işleminiz onaylanmış olsa da telefonunuzun internet ayarlarını kendiniz yapmanız gerekiyor. İnternet ayarları iPhone’da otomatik olarak yapılmıyor. Ancak bu ayarların oldukça kolay bir şekilde yapılabileceğini söyleyebiliriz.

iPhone internet bağlantısı ayarları Avea ve Turkcell şebeklerinde aynı, Vodefone şebekesinde farklı şekilde yapılmaktadır. Aşağıda sizlere resimli olarak sunduğumuz anlatımlarda ne demek istediğimizi çok daha iyi bir şekilde anlayabilir ve sizlerde internet bağlantı ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Öncelikle iPhone’da Ayarlar içindeki Hücresel bölümünü açmalısınız. Burada en üstteki Hücresel Veri seçeneğini aktif etmeli, daha sonra Hücresel Veri Ağı bölümüne gitmelisiniz.

iPhone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? - 1

Avea ve Turkcell

Avea ve Turkcel şebekleri için en üst kısımdaki APN bölümüne internet yazmanız yeterli olacaktır. Bu işlemden sonra internete bağlanabilirsiniz.

iPhone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? - 2

Vodafone

Vodafone şebekesi için APN bölümüne internet, Kullanıcı Adı ve Şifre bölümlerine vodafone yazmanız gerekiyor. Bu işlemi uyguladıktan sonra internet bağlantısı kurabilirsiniz.

iPhone İnternet Ayarları Nasıl Yapılır? - 3

10 yıllık bir internet geçmişine sahibim. Uzun süredir teknoloji ve güncel haberler konularıyla ilgili makaleler yazmaktayım. Aynı zamanda grafik tasarım ve kodlama işleri ile yakından alakadarım. Bildiklerimi paylaşmayı seviyor ve bu sebeple bulunduğum yer de doğru bilgiler vermeye özen gösteriyorum.
  • yener

    Bize sagladığınız bu imkan ve paylaştıgınız bu bilgi için tesekkür eder saygılarımı sunuyorum. İyi çalışmalar.

  • İrem Şahin

    Çok teşekkürler bilgiler için ben grafik tasarım için bilgi alabilir miyim acaba?